Stažení CRMfree
CRMplus

Často kladené otázky (FAQ) – CRMfree

Instalace

Otázka: Nejde mi nainstalovat kompletní instalace CRMfree a instalace se mi sama ukončí při instalaci komponent SQL serveru. Proč?

Odpověď: Zkontrolujte, prosím, zda již máte na Vašem PC nainstalován MS SQL Server 2005. To zjistíte v seznamu programů, nainstalovaných na Vašem PC.

Otázka: V seznamu programů, nainstalovaných na mém PC, jsem nalezl/a i MS SQL Server 2005. Co mám dělat pro úspěšnou instalaci Vašeho systému CRMfree?

Odpověď: Předně musíte znát přihlašovací údaje k tomuto SQL Serveru a jeho název. Pokud je Vy nebo správce Vašeho PC znáte, v nabídce typu instalace nevybírejte kompletní instalaci, ale vyberte možnost "Pouze instalace databáze CRMfree". Následně pak zadáte název databázového serveru, přihlašovací jméno a heslo. Připraveným tlačítkem můžete otestovat připojení k Vašemu SQL serveru a pokračovat v instalaci databáze.

Po ukončení instalace databáze je nutno stejným postupem nainstalovat ještě Klienta CRMfree, přičemž do připravených polí zadáte název databázového serveru a databáze. Pokud Vy, ani Váš správce přihlašovací údaje k Vašemu SQL serveru neznáte, zkontrolujte, zda Váš SQL server využívá či nevyužívá jiný program. Pokud ne, správce Vašeho PC má možnost SQL server odinstalovat a spustit kompletní instalaci našeho systému CRMfree, při níž bude SQL server znovu nainstalován.

POZOR! Tento krok je pouze doporučením, ne standardním postupem! Společnost TECHNODAT nenese žádnou odpovědnost za ztrátu Vašich dat reinstalací Vašeho SQL Serveru a databází!

Import dat

Otázka: Stávající kontakty na firmy a osoby mám vedeny v systému MS Outlook 2007. Mohu tato data nějakým způsobem importovat do systému CRMfree?

Odpověď: Samozřejmě! Systém CRMfree obsahuje import dat pro modul Firmy a Kontaktní osoby. Postup při exportu ze systému MS Outlook 2007 a následném importu do systému CRMfree je následující:

  • V MS Outlook 2007, menu Soubor, zvolte položku Import a export…
  • V následujícím okně vyberte možnost "Exportovat do souboru" a klikněte na tlačítko "Další"
  • V následujícím okně vyberte soubor typu "MS Excel 97-2003" a klikněte na tlačítko "Další"
  • V následujícím okně vyberte ze stromu složku, ze které chcete exportovat. Ve Vašem případě vyberete složku "Kontakty" a kliknete na tlačítko "Další"
  • V následujícím okně zadejte cestu, kam chcete soubor uložit a klikněte na tlačítko "Další"
  • V posledním okně klikněte na tlačítko "Dokončit" a spustí se Vámi požadovaný export do souboru
  • Otevřete Vámi exportovaný soubor v programu MS Excel
  • Zvolíte možnost "Uložit jako…"
  • Typ souboru zvolíte jako "CSV (oddělený středníkem)"
  • Výsledný uložený *.csv soubor pak načtete do systému CRMfree jako zdrojový soubor pro import Vašich kontaktů.

Více informací o importu dat naleznete v nápovědě, která je součástí instalace systému CRMfree.

Použití systému CRMfree

Otázka: Uvažujete někdy o zpoplatnění systému CRMfree?

Odpověď: Ne! Již z názvu systému vyplývá, že je ZDARMA. Ostatně, po instalaci systému na Váš PC naleznete v adresáři instalace systému soubor license.pdf, který Vás o této skutečnosti přesvědčí. Pokud máte zájem o placenou, ale rozšířenou verzi, nabízíme systém CRMplus.

Otázka: Po instalaci systému se musím přihlásit přihlašovacím jménem a heslem. Jméno je přednastaveno na "administrator". Jaké mám však zadat heslo?

Odpověď: Na přihlašovacím dialogovém okně najdete tlačítko "Nápověda". Stisknutím tohoto tlačítka se Vám zobrazí nápověda s přihlašovacími údaji pro první spuštění systému. Velmi doporučujeme standardně nastavené heslo poté změnit

Otázka: V modulu kontaktních osob se mi v mřížce nezobrazuje město, které jsem zadal v adrese, proč tam není?

Odpověď: CRMfree Vám umožní zadávat k jedné kontaktní osobě či firmě i několik adres. Zobrazit v mřížce však můžete vždy jen jednu. Proto je nutno zadat v mřížce tzv. Typ adresy - viz. nápověda, kapitola 2.4.7 - Typ adresy

Otázka: V modulu kontaktních osob se mi v mřížce nezobrazuje funkce, kterou kontaktní osoba vykonává. Kde mohu tuto funkci kontaktní osobě nastavit?

Odpověď: Jedna kontaktní osoba může mít více funkcí ve více firmách. V jedné firmě může vystupovat jako dodavatel, v druhé jako ředitel.

Pokud si založíte novou kontaktní osobu, zobrazí se Vám na kartě kontaktní osoby záložky. Jedna z nich je i záložka Firma. Pokud kliknete na tlačítko "Vložit" nad touto záložkou, zadáváte, ve které Firmě se tato osoba nachází, jakou má funkci atd. - viz. nápověda, kapitola 2.5.2.4 - Jak založit novou kontaktní osobu – editace záložek


CRMfree a CRMplus - © Technodat Develop a Technodat, 2008-12.